Mobil Web Tasarım

Mobil Web Tasarım

Teknolojinin ilerleyişinin dünyanın dönüş hızını geride bıraktığı bir çağda yaşıyoruz. Eriştiğimiz her rahatlık bizi, hayatımızda pratik ve daha az zaman kaybına uğratacak sorunların çözümüne itiyor. Mobil web tasarım, hızla ilerleyen teknolojiye uyum sağlamaya çalışırken karşılaştığımız küçük pürüzlere çözüm sunan yepyeni bir tasarım. İçinde bulunduğumuz mobil teknoloji çağında web sitelerinin mobil telefon ya da tabletlere uyumlu olmaması bizi Mobil web tasarım ile tanışmaya mecbur bırakıyor. 

İşte bu yüzden firmanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz için bir web sitesi tasarlarken içinde bulunduğumuz mobil çağa uygun mobil web tasarımlar yaptırmanız gerekiyor. 

mobil web tasarımSitenizin ziyaretçileri web sitelerine mobil cihazlardan girdiğinde, eğer girdikleri site mobil değilse, okumak ya da görmek istedikleri alanı zoom yaparak sınırlı bir alanı görmek zorunda kalırlar ve sitenizde bulunan menü yada linkleri bulamayabilirler.

Mobil web tasarım nedir?

Mobil web tasarım işte bu soruna çözüm getiren, normal internet siteleri için kullandığınız neredeyse tüm yapıları kullanabildiğiniz web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturmasını sağlayan son yıllarda adını sıkça duyduğumuz tasarım şeklidir.

Kurumunuza ait web sayfalarının masaüstü ya da diz üstü bilgisayarlardaki görünümü ile mobil cihazlardaki görünümü farklı olmamasını amaçlayan mobil web tasarım, müşterilerinize ya da ziyaretçilerinize kolaylık sağlayacak, hedef kitlenize vermek istediğiniz mesajı kolay kullanıma ile mobil web siteleri çok daha yararlı olacaktır. Aynı zamanda mobil web site ziyaretlerinin dünya üzerinde %25 seviyeye yükselmesi akıllı cihazlardan internete ulaşanların git gide artacağı düşüncesini de beraberinde 
Mobil Webtasarımgetirmektedir. 

Google'ın son algoritmasına göre, mobil web tasarım tarafında kaliteliyi yakalayan ve mobil açılması sürelerinde problem olmayan web siteleri, her zaman bir adım önde tutulmaktadır. Mobil web sitesi bu doğrultuda çok önemlidir ve sizin üst sıralarda çıkmanızı sağlayacak bir faktör olarak google ranking değerleri arasına girmiştir. Bununla beraber WMT (web master tools) üzerinden inceleyecek olursanız, mobil görünürlük menüsü eklenmiştir. Bu durum, google'ın mobil sitelere verdiği önemi göstermektedir. 

ETİKETLER
Mersin Web Tasarım Web Tasarım Web yazılım Web Site Web Tasarım Yapan Firmalar Web Sitesi Yapan Yerler Mobil Uygulama Yapan Firmalar Kurumsal Seo Kurumsal Seo Yapan Firmalar Seo Seo Reklam Kurumsal Seo Danışmanlığı Web Reklam Web Design Web Dizayn Web Web Tasarım Yapanlar Web Site Yapanlar En İyi Web Sitesi Yapan Firmalar En İyi Web Tasarım Firmaları Profesyonel Web Sitesi Yapan Firmalar Mersinde Web Tasarim Yapan Firmalar Mobil Web Tasarım Web Tasarım Mersin Web Tasarım Web Site Mersin Ucuz Web Site Mersin Web Site Mersin E-Ticaret Mersin Webtasarım Webtasarım Mersin Webtasarimi Ucuz İnternet Sitesi Mersin Ucuz Reklam Sitesi Mersinde internet Sitesi Yaptırma